Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

Hangi ayakkabı hangi kıyafetle giyilir


Takım elbiselerinizi giyeceğiniz yere göre ayırıyorsak ona göre ayakkabılarınızı da ayırmamız gerekir. Her ayakkabı, her takımın altına giyilmez. Sadece renk uyumu değil aynı zamanda tarzı da çok önemlidir.

Brogues TarzıKlasik bir erkek ayakkabısıdır. Kısa topuklu, ağır bir ayakkabıdır. Ayakkabının burnu W şeklinde nakışlıdır. Bu tarz ayakkabıları takım elbisenizin altına giymeyi düşünmeyin bile!

Oxford tarzı


Çok gösterişli bir ayakkabı değildir ama Brogues tarzına göre daha resmi tarzı vardır. Takım elbiselerin altına giyilir.


Derby tarzıOxford tarzına yakın olan bu modelin farkı önünde işlemesinin olmaması. Ayrıca takım elbiseler ile bütünlüğü daha iyi yakalayan bu modelin her erkeğin dolabında bulunması gerekir.

Mokasen tarzıKısa topuklu ve bağcıksız bir modeldir. Daha çok okul sıralarında bu modelle tanışırız. Klasik pantolonların altına giyinilebilir ama takım elbise altına çok da fazla tavsiye ettiğimizi söyleyemeyiz.

Çöl tarzı


Genellikle süet olan bu modelin bilek kısmı yüksektir. Siyah ve kahverengi renkleri daha kullanışlı olacaktır. Bu botlar, en iyi uyumu koyu renk jean'ler ile yakalar.

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply