Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

Tıraş sonrası yüz bakımında nelere dikkat edilmeli?


Tıraş sonrası yüzümüzü mutlaka bolca serin suyla yıkamalıyız. Fazla sıcak olmayan su yatıştırıcı niteliktedir; damarları büzüştürür ve cildi dengeye getirir
 Tıraştan sonra cilde dermatolojik olarak test edilmiş, yatıştırıcı nitelikte yeşil çay, papatya özleri içeren nemlendirici kremler uygulanabilir. Böylece gün içinde yüzde kızarıklık, kuruluk, gerginlik gibi sorunlar yaşanmaz.
 Tıraştan sonra yüze kolonya sürmek doğru değildir. Yüksek oranda alkol içerdiği için cildi aşırı kurutur. İçindeki limon özü ise, kolonya sürüldükten kısa süre sonra sokağa çıkılır ve özellikle yoğun güneş ışığıyla karşılaşılırsa ciltte alerjik reaksiyon oluşmasına yol açabilecek bir maddedir.

Eğer ciltte bir kesik veya darbe varsa, enfeksiyon riski oluşmuşsa dezenfektan özelliğinden dolayı kolonya kullanmanın faydası olabilir ancak böyle bir sorun yaşanmadıysa tıraş sonrası cilt bakımı için tercih edilmemesi gerekir.

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply