Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

Komşu Kızı Soruyor, "Erkek Adam Kırmızı Pantolon Giyer Mi?

Moda önemli mevzulardan biri ve erkeklerin moda dünyasını ise genelde kadınlar yönetiyor. Bizde buradan yola çıkarak AskMen Türkiye'de yeni bir yazarla karşınızdayız. Kendisi çok yakınınızda... Komşu Kızı artık erkeklerin kıyafetlerini yorumluyor. 

Çoğu erkek, bir takım elbise bile seçemeyecekleri kadar loş bir ışıkta bir kıza aşık olmuştur, demiş Maurice Chevalier.

Ah şu erkekler...

Birbirini çok iyi idare eden, dedikodu yapmadığını iddia eden, "düz mantık", kalbinin yolu boğazından geçen, materyalist karşı cins...

Bu sıfatları tek tek kullanınca sorun olmaz da bir arada görünce ürktünüz sanırım. Bu ben miyim yahu?! dediğinizi duyar gibiyim.  Beyler, biz herşeyin farkındayız sadece manikürden, alışverişten, kariyerden fırsat kalmıyor açık etmeye. Çoğu zaman siz bizi trip atmış ya da bağırıp çağırırken buluyorsunuz.

Sadece "o kız" değil bütün kızlar sizi izliyor, tarzınızı kılığınızı davranışlarınızı eleştiriyor, çekiştiriyor; komşu kızı hakkınızda ne düşünüyor?! 

Biz de tüm insanlık gibi modaya önem vermenizi bekliyoruz pek tabi. Ama bu önem öyle bir ince ayarda verilmeli ki bizden daha az futboldan daha çok olmalı. Bizim aldığımız ceketi bazen sırf biz beğeniyoruz diye giymenin yeri de gelebilir, maça sade bir eşofmanla gitmenin de. Yani herşey yerinde güzel azizim. Bugün en gözde kıyafetlerden renkli pantolonlar. 2011 ilkbaharında popülerleşmeye başladılar, önce yadırgandı, eşcinsellikle bağdaştırıldı ama sonra kabul gördü, raflarda yaygınlaştı ve gözler alıştı. Tüm ünlü erkeklerin üzerinde en az bir kez gördük diyebiliriz. Sempatiklikle iticilik arasındaki ince çizgide gidip gelebilen enteresan bir parça ve bu biraz da davranışlarınıza bağlı. Bir çok renkte karşımıza çıktı, kırmızı herkesin favorisi oldu ama sarı, mavi ve yeşil de üzerine giyilen doğru parçalarla kabul gördü. Bence önemli olan erkeğin ve pantolonun kalıplarının uyuşması. Kısa ve şişman bacaklarınız varsa dar kalıpları incelmeden giymeyin; uzatmanın bir yolu olmadığına göre. Zaten bu pantolonları üreten ayaküstü firmaların çoğu son derece dar kalıplar kullanmakta. Erkek arkadaşlarımla alışverişe çıktığımda bazen bana bile olmaz dediğim pantolonlarla karşılaşıyorum. Biraz daha kalıp-dikiş işlerine önem veren mağazalarda ise kendinize uyacak bir renkli pantolon bulabilirsiniz. Biraz tuzlu olur ama bir iki ufak tadilattan da sonra mükemmel duruş yakalanabilir. 

Çok dar pantolonları hiçbir renkte ve takımda maskülen bulduğumu söyleyemeyeceğim fakat şu da bir gerçek ki fit erkek kesinlikle poposundan anlaşılır. Renkli pantolonları daha maskülen kalıplarda tercih etmekte fayda var yine de. 

Hafif dar kesim mavi detayları olan ya da düz açık renklerde bir gömlekle kombine edilmiş sarıya kaçan bir pantolon, iyi bir kahverengi spor kemerle ve kahve spor ayakkabılarla giyilirse gayet maskülen ve sempatik olabilir. Bu da arayışımızın özeti herhalde, maskülen ve sempatik! Bu tarz kıyafetleri romantizm havasına da salaş havaya da sokmak sizin elinizde, bunun için unutmayın ki kullandığınız parfümden sakalınızın boyuna kadar herşey son derece etkili. Örneğin renkli pantolon kombininizi deri ya da kumaş ceketle giymiş olmanız tarzınızda köklü bir değişim yaratır ki zaten biz de öyle yapıyoruz; sandığınız kadar da alışveriş manyağı değiliz. Paça boyu da (kıvırmak, topuğu kapamak vb. tercihler) ilk bakışta dikkat çekici bir husustur. Burada özen gösterilmesi gereken hava şartları tabi. Gidip de karlı bir gün de bu kombinasyonla çıkmayınız. Benim de sarı pantolonum var güneş açsın diye bekliyorum. Üzerinize yapışabilecek bilimum börtü böceği de artık tolare ediverin.
 
Askmen erkeği, bil ki sadece o kız değil, komşu kızı da seni izliyor.

Komşu Kızı  

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply