Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

Kanserle Savaşmanın 5 Yolu


1 Aspirin
Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, her gün 81 mg aspirin almak kolon kanserine yakalanma riskinizi yüzde 30 oranında azaltıyor.
2 Kekik
Roswell Park Memorial Institute tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kekikte bulunan beta karoten maddesi kansere karşı savaşta önemli bir yardımcınız olabilir.
3 Yaban mersini
Lund Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma yaban mersininde bulunan liflerin bağırsakla ilgili sağlık sorunları yaşamanızın önüne geçtiğini ve kolon kanseri riskini azalttığını saptadı.
4 Biberiye
Journal of Food Science’da yayınlanan bir makaleye göre, etinizi biberiyeyle pişirmek kansere yol açan heterosiklik aromatik aminlerin sayısının azalmasına yol açıyor.
5 Balık
The International Agency for Research on Cancer tarafından yapılan bir araştırma, günde sadece 100 gram balık tüketmenin kanser hastalığına yakalanma riskini yarı yarıya azalttığını saptamış.

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply