Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

mantara yakalanmamanın yolları


Yaz geldiğinde sıcaklarla birlikte, kimimiz kendimizi denizin kollarına atarken kimimiz de havuzlarda serinlemeye çalışacağız. Ancak havuzlarda yaz keyfinin yanında bizi bekleyen tehlikeler de var… Bu tehlikelerin başında da mantar geliyor. Eğer mutlaka havuza girilecekse temizliğine güvendiğiniz yerleri seçmeli ve çıktıktan sonra su ve sabunla yıkanılmalısınız. Şezlongda ise mutlaka havlu kullanılmalı. Daha sonra bu havluyu kullandığımızda yine aynı tarafını kullanmaya, yani şezlongla temas eden bölüme oturmamaya dikkat etmelisiniz. Çıplak ayakla havuz kenarında ya da iskelelerde yürümemek, başka kişilerin terliklerini giymemek, havuz kenarındaki taşlara oturmamak yine doğru bir yaklaşım olur. İkinci bir mayo, bikini taşımak ve havuzdan çıktıktan sonra diğerini giymek gerekir. Pamuklu çorap ve pamuklu iç çamaşırları tercih etmek de alınacak önlemler arasındadır.
Mantar sorunu olanlara Gehwol
Mantar ortaya çıktıktan sonra bir hekim tarafından tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Ama sık sık havuza gittiğimiz bu yaz aylarında havuz seansları sonrasında İsveç Ayak Sağlığı tarafından Almanya’dan ithal edilen Gehwol Fusskraft Foot Bath ya da Herbal Bath içinde ayaklarımızı 15 dakika bekleterek ya da Gehwol Fusskraft Herbal Lotion ile ayaklarımızı spreylemek olası mantar problemlerine karşı ayaklarınızı korumaya yardımcı olacaktır. Ayrıca içerdiği aktif maddelerle Gehwol Ayak Pudrası da mantara karşı etkilidir.

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply