Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

Düz vites tarih oluyor

Bazı otomobil üreticileri yeni nesil manuel şanzımanlar geliştirmeye devam ederek performanslarına katkı sağlarken, bazıları ise tam tersi bir yol seçiyor ve manuel şanzımanını bazı modellerinden kaldırıyor. Bu otomobil üreticilerinden biri de BMW olarak karşımıza çıkıyor. Alman lüks otomobil üreticisi BMW, Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunduğu M5 ve M6 performans modellerinde manuel şanzımandan vazgeçiyor.
Otomatik şanzımana sahip otomobillerin ezici bir üstünlük kurduğu Amerika’da, BMW’nin bu adımı da oldukça mantıklı görünüyor.
BMW tabiki manuel şanzımanı diğer modellerinde kullanmaya devam edecek. M2 Coupe, M3 ve M4 modellerinde manuel şanzıman seçeneği yerini koruyacak.
BMW M5 Sedan ülkemizde yalnızca özel sipariş ile 818 bin 854 TL’den satışa sunuluyor. M6 Coupe de yine aynı şekilde 977 bin 652 TL’den alıcı buluyor. M5 ve M6 modellerinin ülkemizde yalnızca otomatik şanzıman seçeneğine sahip olduğunu da hatırlatalım.

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply