Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

Erkekte estetik

Erkeklerde estetik uygulamalar erkeklerde en çok nerelerine estetik uygulaması yaptırıyorlar?
Ülkemizde erkeklerin estetik uygulamalara taleplerininin giderek arttığını belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, sağlık turizmi ile gelen yabancı erkek sayısının da aynı ölçüde artış gösterdiğini söylüyor.

“Bunun en büyük nedeni bana göre kadınlar. Çünkü kadınlar artık son derece bakımlı, estetik duruşlarından kesinlikle taviz vermiyorlar” diyen Cihantimur’a göre, kadınlar hem eşlerini teşvik ediyor hem de erkekler bakımlı kadınların yanında kendilerini iyi hissetmek istiyor. İkinci nedenin ise iş hayatı olduğunu söyleyen Cihantimur’un yorumu şöyle:

“Artık herkes eğitimli, herkes kalifiye, bir üst levela geçebilmek iyi görüntüyle doğru orantılı. İş dünyası taze, dinamik, genç ve fit bir çalışan veya patron görmek istiyor. Erkek hastalarımızın mesleklerine bakarsak, mali müşavirlerden, avukatlara, emlakçılardan profesyonel sporculara kadar geniş bir yelpazede bizden yardım alan bireyler olduğunu görüyoruz. Kliniklerimizde sadece erkek hastalarımız için tasarlanmış, geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Bunların içinde cerrahi yaklaşımlar, lazer ve ışık tedavileri, saç ekimi, cilt gençleştirme tedavileri gibi pek çok seçenek bulunuyor. Erkeklere en fazla uyguladığımız operasyonların birinci sırasında saç ekimi var. Karın kası estetiği veya vücut şekillendirme operasyonları, jinekomasti, liposuction, erkek cinsel organ estetiği (penis büyütme), göz çevresi estetiği gibi uygulamalar yine en fazla talep edilen prosedürler.”
ERKEKLERDE MEME BÜYÜKLÜĞÜ-JİNEKOMASTİ

Jinekomasti ameliyatlarının, erkeklerde meme dokusunun büyümesiyle oluşan estetik sorunun çözümlenmesine fayda sağladığını belirten Dr. Cihantimur, erkeklerin en çok tercih ettiği essetik operasyonlar hakkında ise şu bilgileri veriyor:

“Gelişen teknolojiyle birlikte artık son derece konforlu jinekomasti operasyonları yapabiliyoruz. Kesi yapılmadan, sadece mikro deliklerle yağlı dokuya ulaşıyoruz. Yağ dokusunu çözen bu yöntem ayrıca işlemi yaparken de kesinlikle sinirlere ya da damarlara zarar vermiyor. Bu şekilde işlem tamamlandıktan sonra minimal şişlik ya da morlukla karşılaşılır ve ya hiç gözlemlenmez.

ORGANİK SAÇ EKİMİ- KÖK HÜCRENİN AVANTAJLARI
Organik saç ekimi, yurt dışından gelen erkek hastalarımızın da en fazla tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Yaklaşık 2 senelik bir Ar- Ge çalışmasının ürünü olarak kıl köklerinin, tamamına yakınının sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlayan bir teknik geliştirdik. Bu teknikte, hastanın bölgesel yağı alınır, kök hücreden zengin hale getirildikten sonra saçsız deriye yani kel alana enjekte edilir. Bunun sonrasında saç ekimi prosedürü gerçekleştirilir. Kök hücre tüm avantajlarını bu alanda gösterir ve saçların tamamına yakını yeni nakledildiği alanda tutunur, iyileşme süresi kısalır ve daha dolgun, gür saçlar ve doğal bir görüntü elde edilir.
KARIN KASI ESTETİĞİ İLE FİT BİR GÖRÜNÜM

Üzerinde yağlanma olsa da, herkesin karın bölgesinde kasları var sadece yağ tabakası görünmelerini engelliyor ve ayrıca çalışılmamışsa belirgin değiller. Karın kası estetiğinde, liposculpture tekniğini kullanarak, kasların kıvrım yerlerine uygulama yapıyor ve bu alandaki yağları inceltiyoruz. Bu şekilde kasların kıvrım yerleri incelince kaslar belirgin hale geliyor ve baklava dilimi olarak tabir edilen görüntüye kavuşuyor. Eğer yağlanma fazla ise, karnın tamamından yağ alımı yapılıp, sonrasında yine kıvrım yerlerine bir heykeltıraş gibi şekil veriyoruz. Uygulama son derece etkili ve pratik. Ülkemiz ve İngiltere başta olmak üzere tüm Avrupa’dan gelen hastalar da son zamanlarda karın kası estetiğini çok fazla tercih ediyorlar.”
kaynak:ntv.com.tr

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply