Erkekçe ve sağlık

Stil ve moda

Yaşam

Feature

Video News

You are here

Şarj aletini kaybedenlere öneriler

Telefonunuzun şarjının bitmesi size özgürleştirici gibi görünebilir.
Cevap verecek WhatsApp mesajı yok, kontrol edilecek mail yok ve dönülmesi gereken bir arama yok.
Fakat tam tersi kalp ritminiz de fırlayabilir!
Bu stresin arkasına bir şeyler var: Maryland’de bulunan ‘The Inspired Office’ isimli danışmanlık firmasının kurucusu, kurumsal organizasyon uzmanı Kacy Paide’e göre “İnsanlar sahip oldukları şeylere hükmedemeyip, yönetemediklerinde çok hızlı bir şekilde streslenebilirler.”
Maalesef şarjı hızlı biten telefonlar çağımızın büyük bir derdi. Çünkü telefonlarımızı toplantıda da, otobüste de, banyoda da, markette sıra beklerken de, her şekilde kullanmaya çalışıyoruz.
Ayrıca şarj aletinizi yanınızda taşımayı unutuyorsanız, ya da daha kötüsü koyduğunuz yeri unutup kaybediyorsanız, bu gündelik hayatınıza büyük bir sıkıntı çıkarabilir.
Fakat bu durumun bir çözümü var. Bu basit ipuçlarını unutursanız, bir daha %0’da kalmazsınız.
1) Şarj aletinizi renklendirin
Saçmalık gibi görünebilir fakat işe de yarayabilir. Ev arkadaşınız ya da dostlarınızla kaç kez “Bu hangimizin şarj aleti? Hayır, bu benimki!” diye tartıştığınızı düşünün.
İsterseniz fosforlu bir kalemle bir işaret koyun. İsterseniz ise daha yüksek teknolojiyle çeşit çeşit renkteki kablo koruyuculardan edinin.
Paide’e göre “Eğer şarj aletiniz kayboluyorsa, renk farklılıkları size yardımcı olabilir. Böylelikle tekrar tekrar kaybetmekten kurtulabilirsiniz.”
2) Her odaya bir şarj
Bu biraz daha masraflı bir çözüm ama sizi sıkıntıdan kurtarabilir. Paide’e göre her odaya bir şarj alıp, orada bırakmak mantıklı olacaktır.
“Eğer evin içinde oradan oraya taşırsanız, kaybolma imkanınızı da artırırsınız.”
Eğer çocuklarınız varsa ve şarj aletlerini hor kullanıyorlarsa, daha dikkatli davranın ve şarj aletlerinizi kilitleyin.
Arabaya da bir tane bırakmayı unutmayın. Yeni arabaların birçoğu USB portlarına sahip. Yani telefonunuzu aracınızda da şarj edebilirsiniz.
3) Yüksek teknolojili bir cüzdan kullanın
Cüzdanınızda bir şarj aleti bulunması dahiyane bir fikir, görmeden inanmazdık. Nomad’s Wallet normal cüzdanlara göre biraz daha kalın olabilir fakat şarjınız sürekli %100 kalırsa, bu dayanılacak bir sıkıntı.
Bonus: Bu cüzdanlarda kablonuzu koyabileceğiniz bir yer de var.
4) Anahtarlığınızı güçlendirin
Yeni yüksek teknolojili anahtarlıklar USB girişi ve Apple chargerlar taşıyabiliyor
Şarj için bilgisayara bağlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bu cihazları internet üzerinden satışlarda bulmak mümkün
- KAYNAK: http://www.menshealth.com.tr

eray

We are.., This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

Hiç yorum yok:

Leave a Reply